07 augusti 2010 - 10:10
| iPhone

Nu har Telia meddelat de flesta eller alla som beställde iPhone 4 under premiärnatten att de ska få sina telefoner skickade i och med nästa leverans från Apple. Detta gäller både 16GB och 32GB. Det finns inga uppgifter när nästa leverans kommer men eftersom Telia ändrat status för de som väntar så vet förmodligen de hur många telefoner de får i denna sändning.
Så nu verkar det som de som var först ute att beställa iPhone 4 från Telia äntligen är på gång att få sina telefoner skickade sådär en och halv vecka efter lanseringen. Men min tidsuppskattning av är bara en gissning, leveransen kan förstås dröja ännu längre.
Följs din status på www.telia.se/leverans
3 svar till “iPhone 4 i nästa leverans för sålda premiärnatten”
Kommentera
Relaterade inlägg




[...] This post was mentioned on Twitter by Mike Fyhr, Teknikveckan. Teknikveckan said: Nytt blogginlägg: iPhone 4 i nästa leverans för sålda premiärnatten http://bit.ly/aMwvGf [...]
Någon info om den vita?
Nej inte direkt. Telia säger September medans Apple bara säger senare i år så inte säkert Telia vet egentligen.