iTunes 9.2 finns nu för alla


Apple har nu släppt version 9.2 av iTunes och finns i programuppdateraren. iTunes 9.2 släpptes redan för utvecklare under WWDC 2010 samtidigt som gold mastern av iOS 4 men nu finns det alltså fritt nedladdningsbart för alla.

    iTunes 9.2 har många nya funktioner och förbättringar, bland annat:

    • Synkronisera med iPhone 4 och njut av dina favoritlåtar, filmer, TV-program, böcker och mycket mer när du är på språng
    • Synkronisera och läs böcker på iPhone eller iPod touch med iOS 4 och iBooks 1.1
    • Organisera och synkronisera PDF-dokument som böcker: läs PDF-dokument på iPad eller på en iPhone eller iPod touch med iBooks 1.1 på iOS 4
    • Organisera dina program i mappar på hemskärmarna i iOS 4 med iTunes
    • Snabbare säkerhetskopiering vid synkronisering av iPhone eller iPod touch med iOS 4
    • Förbättringar i visningen av skivomslag gör att bilder visas snabbare när du bläddrar i biblioteket

    Information om säkerhetsinnehållet i den här uppdateringen finns på http://support.apple.com/kb/HT1222?viewlocale=sv_SE.

Klicka på äpplet och välj programuppdatering eller hämta hem.


 

Kommentera


© 2010 Teknikveckan